Deniz-Der

Hakkımızda

Güncellenme: 30 Mayıs 2013

DENİZ DER Denizcilik Mensupları Derneği ;1952 yılında kurulmuş olan DENİZCİLİK BANKASI T.A.O. işletmelerinde ve kurumlarında çalışmış olan binlerce arkadaşımızı yine tek çatı altında toplamak amacıyla 15.05.2012 tarihinde kurulmuştur.
DENİZ DER; DENİZCİLİK BANKASI T.A.O. bağlı başta tersaneler olmak üzere limanlar, Şehir Hatları, denizyolları, deniz nakliyat, bankacılık, hastane, liman lokantası, Yalova Kaplıcaları, Tatvan İşletmesi ve bunların devamında bugün devam eden T.Denizcilik İşletmeleri, Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü, İBB Şehir Hatları İşletmesi,İzmir B.B.Deniz Ulaşım A.Ş, Çanakkale İl özel idaresi GESTAŞ işletmesi ile denizcilik endüstrisini oluşturan özel ve kamudaki tüm işletmelerin çalışanlarını, eşlerini, çocuklarını ve tüm alt soyunu üye yapmayı amaç edinmiştir…

DENİZ DER MİSYONU
DENİZ DER Denizcilik mensuplarının hepsini çatısı altında toplamayı ve onların birlik ve beraberliklerini sağlamayı, aralarında dayanışmayı güçlendirmeyi temel görev edinmiştir.

DENİZ DER Vizyonu
Her yıl geleneksel hale gelen günlerimizde bir araya gelmeyi, geçmiş günleri yad etmeyi, aramızdan ayrılanları anmayı, sektörel konularda birikimlerimizi aktarmayı, denizcilik eğitimine katkı sunmayı, temel vizyon olarak kabul ediyoruz.

DENİZ DER Temel İlkeleri
Birliğimiz göz bebeğimizdir. Farklılıklarımızı en büyük zenginliğimiz olarak kabul ediyoruz. Farklılıklarımızı ayrılığa dönüştürmeyeceğiz.

Katılımcı demokrasiyi iç işleyişimizde temel yöntem olarak benimsiyoruz. Ortak karar almayı ve ortak davranmayı birbirimize saygının ve sevginin
ana amacı kabul ediyoruz…

Bağımsız olmayı her kuruma ve kuruluşa aynı mesafede olmayı savunuyoruz. Ekonomik ve sosyal ortak çıkarlarımız için taraf olmayı, görüşlerimizi ve önerilerimizi herkese açıklamayı hedef olarak görüyoruz.

Yenilikçiliği ve değişimi yaşamın ana dinamiği olarak kabul ediyoruz. Dünyanın değişim hızına yetişmek,gelişmeleri takip etmek geleneklerimiz kadar bizim için vazgeçilmezdir.

DENİZ DER Kimliği
Birbirine saygılı, hoş görülü, birliği ve dayanışmayı ön planda tutan, birbirini anlamaya çalışan, birbiri ile ortak noktalar arayan, birbirinden beslenen, biz olmayı ben olmanın önceliğinde gören, bir toplumsal kimliğin bir sosyal anlayışın temsilcisi olmayı amaçlıyoruz.

Daha Güçlü DENİZ DER için tüm arkadaşlarımızı derneğimize üye olmaya çağırıyoruz. DENİZ DER i güçlendirmek için bir adım atın… Bir can suyu verin, bir nefes verin, bir el verin… Haydi, Hep beraber!!!
VİRA VİRA VİRA BİSMİLALLAH…

Yorumlara Kapalı