Deniz-Der

TERSANE-İ AMİRE’ nin 561. kuruluşunu coşkuyla kutladık.

19 Aralık 2015 | Kategoriler: Denizder, Etkinlikler, Galeri, Önemli Günler | Etiketler:

Derneğimizce düzenlenen,

Tersane-i Amire’ nin 561.kuruluş yıl dönümü etkinliği, Beyoğlu Belediyesi’ne ait Gençlik Merkezinde bir panel ile kutladı.

“ Tersane-i Amire 561 yaşında Unesco Dünya Mirası Adayı olmalı “ olarak adlandırdığımız panelimize;

Prof.Dr Reşat Baykal,

Prof Dr Zeynep Ahunbay,

Doç Dr Gül Köksal,

Gemi İnşa Müh.Ferhat Acuner ve

Emekli Tüm Amiral Cem Gürdeniz, panelist olarak katıldı.

Panel Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Dernek Başkanımız sayın Abdullah Demirdöven’ in açılış konuşmasından sonra Derneğimiz Onursal Başkanı sayın Ali Can bey, günün konusu ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Daha sonra panalistler Prof.Dr Reşat Baykal, Prof Dr Zeynep Ahunbay, Doç Dr Gül Köksal, Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Gemi İnşa Müh.Ferhat Acuner ve Emekli Tüm Amiral Cem Gürdeniz konu hakkında görüşlerini belirtiler.

Panele katılan Denizcilik Federasyonu Başkanı Müh. sayın Erkan Dereli kısa bir konuşma yaparak Denizcilik Ve Tersane Mensupları Derneği’ nin, Denizcilik Federasyonu çatısı altına girmesi teklifinde bulundu. Salonda bulunan davetlilerimizin alkışları ile bu teklif kabul edilerek Denizcilik Ve Tersane Mensupları Derneğimiz, Denizcilik Federasyonuna katılım protokolünü teslim aldı.

Ayrıca sayın Abdullah DEMİRDÖVEN tarafından, camiamızın sevilen, saygıdeğer ve duayen şahsiyeti, sayın Günnur DİKEÇ hocamıza da, alevlere şekil veren bayan iltifatı ile günün anlamı kapsamında teşekkür plaketi verildi.

Panel, konuşmacıların sunumları ve sayın Abdullah DEMİRDÖVEN’ in teşekkürleri akabinde sona erdi.